Přejít na obsah Link Menu Expand (external link) Document Search Copy Copied

Metodika definice údajů vedených v agendě

Ministerstvo vnitra zpracovalo v rámci projektu KODI dokument Metodika definice údajů vedených v agendě. Pod tímto trochu zavádějícím i když správným názvem se ukrývá nejen metodika jak správně zapsat údaje vedené v agendách, ale především hezky zpracovaná metodika jak na tzv. Konceptuální datové modelování a sémantické slovníky údajů. Škoda toho názvu, protože metodika je opravdu skvělá a jde o mnohem víc, než jen údaje

Ministerstvo vnitra zpracovalo v rámci projektu KODI dokument Metodika definice údajů vedených v agendě. Pod tímto trochu zavádějícím i když správným názvem se ukrývá nejen metodika jak správně zapsat údaje vedené v agendách, ale především hezky zpracovaná metodika jak na tzv. Konceptuální datové modelování a sémantické slovníky údajů. Škoda toho názvu, protože metodika je opravdu skvělá a jde o mnohem víc, než jen údaje.

S pojmy sémantické modelování a konceptuální datové modelování se budeme setkávat stále častěji. Jde o pracovní metody, jak si udělat (nejen) v úřadu pořádek ve svých datech a znát o nich potřebné povinnosti. A k tomu slouží nová metodika, která je určena zdaleka nejen ohlašovatelům agend do RPP a doporučujeme ji si přečíst všem, kteří mají v úřadech na starosti datovou architekturu.

Metodiku najdete ke stažení v PDF na adrese https://data.gov.cz/kodi/v%C3%BDstupy/C2V11.pdf


Copyright © 2022-2023 EGdílna